Blog > Komentarze do wpisu

Wyniki badań powietrza dotyczące wysypisk

Zapraszamy do lektury :

Witam! Proszę sobie poczytać co może się znajdować w naszym śmierdzącym powietrzu. Udało mi się odnaleźć wyniki badań powietrza dotyczące wysypisk śmieci i kompostowni przeprowadzone przez Akademię Rolniczą w Krakowie. Wyniki badań Akademii Rolniczej w Krakowie: www.srodowiskoazdrowie.pl/wpr/Aktualnosci/Czestochowa/Referaty/Barabasz.pdf

czwartek, 26 września 2013, anangana

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: 1lyczkos, *.static.kolnet.eu
2013/10/02 14:36:31
Witam!
W piątek tj. 27.09.2013 spotkała się grupa osób wyłonionych na zebraniu w Lipniku i opracowała plan działania oraz wystosowała pismo.Dodatkowo rada osiedla wystosowała osobne pismo wraz z relacją ze spotkania (dostępne na stronie rady osiedla Lipnik lipnik.um.bielsko.pl ). Poszukujemy ludzi z dzielnicy Chałcnów i Komorowice, którzy są zainteresowani współpraca z nami. Chcemy połączyć siły.
Chętnych prosimy o kontakt przez stronę internetową rady osiedla Lipnik.

Bielsko-Biała, 27 września 2013r.
Pan Jacek Krywult Prezydent Miasta Bielska-Białej

Szanowny Panie Prezydencie!
W imieniu mieszkańców, dzielnicy Lipnik i okolic oczekujemy rozwiązania problemu długotrwałej i narastającej uciążliwości odoru emitowanego w efekcie funkcjonowania Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. Zasięg negatywnego oddziaływania obejmuje obecnie tereny zamieszkałe w promieniu około 3 kilometrów od ZGO, dociera on m.in do przedszkoli, szkoły, kościołów, a nawet do centrum miasta i ciągle się poszerza. Początek nasilenia wzmożonego oddziaływania to czas uruchomienia sortowni, czyli pierwsza połowa 2012 roku.
Nasz niepokój rośnie tym bardziej, że dochodzą do nas liczne sygnały chorobowe mieszkańców, takie jak: nieoczekiwane biegunki, bóle i zawroty głowy, niekończące się infekcje - na co niebagatelny wpływ ma fakt, że wraz fetorem najprawdopodobniej rozprzestrzeniane są organizmy patogeniczne. Jedocześnie, zgodnie z definicją WHO, zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego zadowolenia. Zapachy natomiast powodować mogą dyskomfort, irytację, bóle głowy, mdłości, problemy z koncentracją, brak apetytu, bezsenność czy stres.
Wobec zaistniałej sytuacji chcielibyśmy poznać:
1. Założenia programu naprawczego mającego na celu ustanie uciążliwości odoru, zawierającego szczegółowy terminarz działań.
2. Dokumenty stanowiące podstawę do wydania pozytywnej decyzji środowiskowej, w tym aktualny Raport o oddziaływaniu na środowisko dla projektu budowy kompleksowego systemu gospodarki odpadami dla miasta Bielska Białej.
3. Opis procesu technologicznego zagospodarowania odpadów od momentu dostarczenia ich na teren zakładu do zakończenia obórki, ze szczególnym uwzględnieniem zidentyfikowanych źródeł odoru.
4. Opracowania będące gwarancją, że oddziaływanie ZGO nie zagraża zdrowiu osób, które są w jego zasięgu.
Domagamy się przedsięwzięcia skutecznych kroków zmierzających do usunięcia uciążliwości odoru emitowanego z ZGO. Będziemy wdzięczni za informowanie nas o istotnych okolicznościach omawianego problemu.
Z poważaniem mieszkańcy Bielska-Białej i okolic.
-
2013/10/13 17:01:37
Okoliczne gminy płacą mniej za wywóz i jeszcze mają czyste powietrze ! TO jest SKANDAL. A my płacimy najwięcej i dodatkowo nas trują !!!!Czy nikt nie pomyślał że w Lipniku i Hałcnowie wywóz powinien być za darmo . Wtedy smród by się szybko skończył. Gdzie są nasi radni Pan Nikiel ? Pozdrawiam.
-
Gość: B102, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/10/24 06:01:16
Szanowna Mimozo 56!
Czy możesz mi wytłumaczyć jaki wpływ ma cena wywozu śmieci na smród ?
-
Gość: Iwona, *.internetdsl.tpnet.pl
2014/09/12 12:50:11
Od sierpnia 2014 wyraźny smród z wysypiska odczuwalny jest już nawet na ul. Żywieckiej! Na szczęście tu nie mieszkam, tylko pracuję przez 8 godzin. Współczuję mieszkańcom.